З Великоднем!

Весна — це не тільки час квітів, що розпускаються, і свіжого повітря,а й час нових починань, натхнення і відродження. Це пора року, яка тішить нас своїми барвами та ароматами. Це чарівне свято Великоднє. І ми в садочку ретельно готувалися до нього: виготовляли писанки, крашанки, знайомилися з національними традиціями святкування. Головне - це радість та захват в очах дітей, очікування нового і чарівного.Миру, щастя і Божого благословіння нашій ненці Україні!

 

Весняний суботник

3 квітня

співробітники ДСНС та поліції провели заняття

для дітей середніх груп

з безпеки життя та дорожнього руху.

День сміху

спортивна розвага

27 березня до садочка завітав

мобільний клас безпеки

З дітками старших груп були проведені цікаві і пізнавальні заняття з безпеки дорожнього руху та безпеки життя.

Дякуємо співробітникам поліції та ДСНС за цікаву форму роботи!

КОЛЛЕКТИВНИЙ ПЕРЕГЛЯД

В гості до Колобка

група раннього віку № 7 "Кошенятко"

вихователь Ірина Наказненко

"Здорове харчування"

молодша група № 5 "Метелик"

вихователь Олена Зубко

Сучасне й минувщина в українському побуті

старша група № 4 "Мальва" 

вихователь  Надія Моцак

Українська хата щедра та богата

старша група № 1 "Ромашка"

вихователь Антоніна Стогній

Українська кухня - корисна й смачна

старша група № 11 "Віночок"

вихователь Ольга Запара

З минулого у сьогодення

В укритті та в безпеці!

Казковий рай у «Вишенці»

 

        Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №71«Вишенька» комбінованого типу м. Полтави Полтавської міської ради Полтавської області щоранку радо зустрічає діточок, заснований у 1993 році Полтавським турбомеханічним заводом. 1993 – 2002 р.р. очолювала заклад Горбачова Людмила Олексіївна. 2002 – 2007 р.р. – Тесля Валентина Іванівна. З 2007 року заклад підпорядковується виконавчому комітету Полтавської міської ради. З 2010 року колектив ПДНЗ очолювала Євенко Світлана Владиславівна –  лауреат обласної премії ім. А.С.Макаренка.

Це один із наймолодших дошкільних закладів міста. Згідно проекту в закладі функціонують 12 груп, музична та спортивна зали (окремо), 2 спортивних майданчики та літній бассейн. В садочку виховується 244 дитини.

          З 2022 року заклад очолює Грінченко Людмила Іванівна -  творча, енергійна й наполеглива людина.

У «Вишенці» працюють мудрі та талановиті педагоги під керівництвом вихователя – методиста Вітковської Оксани Євгеніївни. В центрі уваги всього колективу – реальна дитина з усіма її життєвими проблемами: послабленим здоров’ям, іноді психологічним дискомфортом, певними негараздами, з різними нахилами, здібностями, запитами. Діяльність дошкільного закладу можна зарахувати до такої, що працює над створенням нової, сучасної моделі функціонування.

         З жовтня 2021 року у нашому закладі функціонує одна інклюзивна група, де виховуються і навчаються дітки, яким необхідні особливі освітні умови. В садочку працює група супроводу дітей з ООП, яка докладає всіх зусиль, щоб створити для цих діток  безпечне, доступне  освітнє середовище. В закладі функціонує ресурсна кімната. 

        Основними напрямками роботи закладу є:художньо-естетичний, валеологічний, національно-патріотичний, здоров'язбережувальний з використанням різноманітних інноваційних технологій та методик. Визначивши кінцевою метою своєї діяльності гармонію фізичного, інтелектуального, емоційного розвитку дитини, педагогічний колектив дошкільного закладу постійно шукає і втілює нові шляхи до створення такого середовища, такої системи розвивальних стосунків, які б збагачували світ дітей і стимулювали їхню різноманітну, творчу діяльність. Життя малюків у дитячому садку побудовано так, щоб кожен день був пов’язаний із задоволенням від пізнання світу рухів, розвитком своїх здібностей, реалізацією потреб та інтересів кожної дитини. Основним принципом організації навчально- виховного процесу в закладі є інновація, альтернативність підходів до форм, методів, засобів, змісту виховання та навчання, а також розвивальний характер на основі створенного середовища, спрямованого на розвиток у дітей творчих здібностей та індивідуальних особливостей кожного вихованця.

        Успіх педагогів дістає втілення в успіхах дітей: неодноразові перемоги на виставках дитячої творчості, гран –прі на обласному конкурсі «Колискової пісні» (за участю дітей і педагогів), відзнака у фестивалі «Великодня листівка» та інші. За результатами державної атестації заклад проатестовано «З відзнакою». Попереду нові пошуки, досягнення. Даруючи дітям радість дитинства, педколектив закладу працює над розумінням свого морального обов’язку перед прийдешнім, піклується, щоб у дітей було світле і надійне «завтра». З року в рік, щоранку приходьте сюди. У «Вишенці» затишно завжди. Тут вас зустріне:

Д - доброзичливий завідувач

О – освічений майстер дошкілля –методист

Б – бездоганний медичний персонал

Р - радісний і турботивий обслуговуючий персонал

О – обізнані , грамотні і професійні педагоги

Т – толерантний практичний психолог

А – артистичні музичні керівники

 

1. Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює сестра медична старша, яка опитує батьків про стан здоров`я, оглядає гортань і шкіру, робить температурний скринінг та заносить дані до журналу прийому дітей.

2. Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.

3. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.

4. Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.

 5. Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.

6. Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.

7. Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.

8. Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров`ю дітей, бути втраченими.

9. Приводити дитину в садок не пізніше 8-ї години ранку.

10. Під час повітряної тривоги прийом дітей проводиться безпосередньо в укритті. (батьки мають право пройти в укриття разом з дитиною і залишитися  там до закінчення повітряної тривоги)

11. Забирати дитину не пізніше 18.00 год. (під час повітряної тривоги батьки можуть дочекатися її закінчення в укритті та після цього залишити садочок разом із дитиною)

12. Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні негайно повідомити про це персонал дошкільного закладу.

13. У разі відсутності дитини більше 3-х днів батьки повинні надати медичну довідку.

14. У разі відсутності дитини без поважної причини більше 30 днів, вона вибуває з дитячого садка.

15. Відправляючись у відпустку батьки повинні написати заяву та надати довідку з місця роботи.

16. Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини в садочок після її відсутності (за добу).

 17. Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.

18. Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 10-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.

19. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі – в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.

20. Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

21. Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників ясла-садка, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.

22. Якщо дитині сподобалася іграшка свого однолітка, слід чемно попросити її у нього.

23. Не можна брати іграшки, дидактичні посібники додому без дозволу вихователя.

24. Діти дошкільного віку повинні звертатися до дорослих по імені та по батькові.

25. Обладнання групи, іграшки, дидактичні посібники, книги, спортивний інвентар не можна ламати.

26. Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або директора.