На базі нашого садочка  протягом листопада 2023 року під патронатом ООН та Unicef в рамках проєкту "Крок за кроком" було  проведено 10 анонсованих зустрічей з батьками.

Зустрічі проводила Комашинська Вікторія Віталіївна, вихователь та тренер з психологічної підтримки батьків.

 

На цих зустрічах батьки навчилися практичних прийомів боротьби зі стресом, страхами, вигоранням, як працювати з дитячою агресією, безсонням, навчилися підтримувати свою дитину і себе в тяжких умовах воєнного стану, берегти своє і дитяче ментальне здоров'я.

Що повинна вміти дитина, перш ніж піти

до дитячого садочку?

Як підготувати дитину до ясельок. Що потрібно знати вперше ідучи до найменшої групи в дитячому садочку.

Рішення про те, що малюк буде ходити в ясла, приймається заздалегідь, тому у батьків буде час на те, щоб підготувати малюка і прищепити йому мінімально необхідні навички. Підготовка необхідна хоча б для того, щоб серед інших дітей ясельної групи малюк відчував себе впевненіше, не панікував в новій для себе обстановці без мами і адаптувався як можна швидше.

Коли починати готувати дитину до ясел

в дитячому садочку.

Якщо ви відповідальні батьки і заздалегідь знаєте про те, що вже в півтора-два роки малюк почне ходити в дошкільний заклад, його режим і навички повинні формуватися з урахуванням майбутніх і неминучих змін. Тому вже до року привчайте дитину засинати самостійно, прищеплюйте їй поняття про дисципліну і навички спілкування з сторонніми людьми.

Оптимальний вік для того, щоб віддати дитину в ясла – 2 роки. До цього часу при правильній підготовці розставання з мамою вже не буде сприйматися дитиною як трагедія. У цьому віці малюк вже вміє багато чого робити самостійно, а тому, що не вміє, швидко навчиться разом з іншими дітьми. 

 

До того моменту, коли ви віддасте свого чада в ясла, рекомендується навчити його хоча б жестами пояснити свої потреби і бажання. Щоб спростити життя малюкові, навчіть його звертатися до дорослого з проханнями. Інші навички він швидко придбає в колективі. Один з безперечних плюсів колективного виховання і навчання – бажання робити все разом, прагнути вміти те, що роблять інші.

За місяць почніть жити за розкладом дитячого садка: прокидатися, снідати, гуляти тощо. Так дитині легше буде адаптуватися до нових умов.

 

 

 

 

 

Навчить дитину проситися на горщик (якщо вона маленька) або ходити до вбиральні самостійно. Розкажіть, що туди потрібно ходити завчасно, а не коли вже «дуже-дуже хочеться».

Потроху привчайте малюка проводити час без вас: залишайте його з бабусями чи близькими. Малюк має звикнути, що навіть якщо мами немає у полі зору певний час, вона обов’язково повернеться.

Навчіть дитину їсти о певній годині та саме ту їжу, що їй готують. Ознайомтеся із меню садочка заздалегідь та готуйте такі страви вдома.

У садочку обов’язкова процедура: помити руки перед їжею. Навчіть дитину робити це самотужки, без вашої допомоги.

Навчайте поступово. Не все одразу буде вдаватися відмінно. До того ж процес одягання можна перетворювати на квест: хто швидше застібне ґудзики, хто акуратніше вдягне колготки, хто найгарніше зав’яже шарф тощо.

Пояснюйте, що не варто боятися звернутись до виховательки за потреби. Дитина має вміти казати, коли у неї щось болить або виникла проблема.

Познайомте дитину з однолітками, з якими вона ходитиме до садочка. Тоді вона охочіше бігтиме зранку до друзів у садок.

Роблячи щось за малюка, ви переконуєте його в тому, що він безпорадний і не здатний до розвитку, а тому потребує опіки й захисту.

ЗАГАРТУВАННЯ  ВЛІТКУ

У  ПДНЗ № 71 діють правила, вимоги, які допомагають

правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей.

 

Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

 

1.  Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу.

2.  Приводити дитину в ДНЗ у чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

3. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователям про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги        на погане самопочуття тощо).

4.  Своєчасно повідомляти вихователя закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ.

5.  Вихователь зобов`язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей), нездужання (головний біль, хворе горло), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

6.  Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов`язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

7.  При відсутності дитини в ДНЗ тривалий час, необхідно надати довідку від лікаря.

8.  Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в ДНЗ, мають передати її вихователю. Не припустимо відправляти дитину до дитячого садка саму, без супровіду дорослого.

9.  Батькам треба заздалегідь повідомляти вихователя щодо осіб, яким вони доручають забрати дитину з ДНЗ. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

10.  Вихователь не має права віддавати дітей з ДНЗ неповнолітнім дітям, батькам в не тверезому стані.

11.  Вносити плату за харчування до 10-го числа кожного місяця.

12.  Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

 

Обов'язки  батьків:

   Відвідувати загальні та групові батьківські збори.

   Взаємодіяти з ДНЗ за всіма напрямками виховання і навчання дитини.

 

 

Шановні батьки, пам"ятайте: ваша дитина - дар,

який потрібно розвивати і формувати.

Саме від Вас залежить те,

яким стане цей  "подарунок долі".

 

 

Шановні батьки!

 

Якщо ваша дитина з якоїсь причини не відвідує дошкільний заклад і, як наслідок, не отримує обов’язкової дошкільної освіти, запрошуємо вас і ваших дітей до співпраці з нашими спеціалістами в рамках консультативного центру “Гармонія”.

 

РОБОТА З ДІТЬМИ

 

Ваша дитина зможе дізнатися багато цікавого під час таких видів діяльності:

 

Логіко – математичний розвиток

Ознайомлення з навколишнім

Грамота

Розвиток мовлення

Образотворче мистецтво

Конструювання

Музичні заняття

Фізкультура

Ручна праця

 

Можлива щоденна спеціально організована діяльність для Ваших дітей -

9:00 -12:00 та 15:00 – 16:00